בבלוג שלנו יש המון מידע, דעה ותוכן סביב כל הנושאים שאנחנו מתענינים ומתעסקים בהם

“Lead with a story”

אנחנו קוראים עכשיו ספר מדהים, “Lead with a story”, ואנחנו רוצים לשתף אתכם בסיפור קטן מתוכו. אחד הסיפורים הכי יפים ששמענו כבר הרבה זמן, ואנחנו שומעים די הרבה 🙂

בשנות ה- 70 עבד ב- P&G מתמטיקאי צעיר בשם ג’ים בנגל. כל חודש, ג’ים שלח לבוס שלו דוח שמפרט את תוצאות המחקר שלו לאותה תקופה. כמצופה, הדוח היה מדעי ויבש, מלא במספרים, גרפים ונתונים שרק הקולגות של ג’ים היו יכולים להבין.

אחרי כמה שנים טובות של כתיבת הדוח ב”צורה המסורתית”, ג’ים החליט שנמאס לו – הוא החליט לכתוב את הדוח החודשי שלו בצורת סיפור. ג’ים התחיל לספר את עלילותיו של “ארנסט המהנדס” ובאמצעות הגיבור הספרותי החדש שלו, החל לשתף את הבוס וחברי המחלקה בתוצאות המחקרים שלו.
הקוראים נחשפו לשיטות המחקר של “ארנסט”, לשיחות שלו עם אנשים אחרים בחברה ולתובנות החדשות של אותו חודש. התובנות האלו היו זהות למסקנות שג’ים היה מציג בדוח ה”ישן”, אבל הפעם הכל הועבר באמצעות סיפור שאנשים יכלו להבין בקלות. מהר מאוד הדוח של ג’ים החל להיקרא גם ע”י עובדי החברה שבכלל לא קשורים למחלקת ה- R&D.

כעבור חמש שנים ושלל דמויות חדשות שהצטרפו לעלילה, ג’ים בנגל מונה באופן רשמי ל- “Corporate Storyteller“. התפקיד שלו היה למצוא ברחבי החברה רעיונות חדשים שעליהם יוכל לכתוב סיפור חדש, שישפיע באופן מהותי על התהנהלות העובדים ועל התרבות הארגונית של החברה.

לפני שג’ים פרש ב-2010, כל סיפור שלו נקרא בממוצע ע”י 5,000-10,000 עובדי חברה, כשאפילו המנכ”ל בעצמו היה נוהג לבקש ממנו לכתוב סיפור על יוזמות חדשות כי הוא ידע שאז אנשים אשכרה יקראו עליהן.

ג’ים בנגלס הפך את עצמו מלהיות עוד סטטיסטיקאי לאחד האנשים המשפיעים ביותר בחברה בינלאומית. הוא עשה את זה ע”י כך שהוא הפסיק לכתוב דוחות מדעיים יבשים והתחיל לספר סיפור.

צור/י איתנו קשר

  • מכירות הדרכה - 054-4709971
    מכירות - 050-6564086