בבלוג שלנו יש המון מידע, דעה ותוכן סביב כל הנושאים שאנחנו מתענינים ומתעסקים בהם

מה משותף לדייוויד בואי, מארק צוקרברג ו…מאמן נבחרת אנגליה בכדורגל?

אז ככה:
?‍? דייוויד בואי החל להתעניין במוזיקה בגיל 9, בזכות מארז של תקליטים אמריקאים שאביו הביא לו, אבל אחד הדברים שהשפיעו עליו במיוחד כמוזיקאי, היה דווקא עולם הדרמה, אליו נחשף לאחר שאלבומו הראשון נכשל לחלוטין…
באותה תקופה, בואי החל ללמוד אצל מורה לפנטומימה בשם לינדזי קאמפ, ובמשך כשנתיים היה חבר בלהקת הפנטומימאים שלה. מאוחר יותר בואי העיד שתקופה זו השפיעה עליו עמוקות כשפיתח דמויות כמו זיגי סטארדאסט, מייג’ור טום ודמויות אחרות, ובכלל לבש ופשט דמויות כמו זיקית במהלך הקריירה המפוארת שלו.

 מאמן נבחרת אנגליה בכדורגל, גארת סאות’גייט, בילה לפני המונדיאל תקופה לא קצרה בארצות הברית. סאות’גייט הקדיש את זמנו בארה”ב ללימוד תרגילים בהם משתמשים דווקא בפוטבול ובכדורסל, שם במקרים רבים המשחק הוא יותר מתוכנן, פחות ספונטני, כשלמאמן יש השפעה גדולה יותר על המתרחש במגרש.
סאות’גייט יישם כמה מהעקרונות שלמד בארצות הברית במונדיאל, עם דגש על מצבים נייחים, והצליח להפתיע את יריביו עם תרגילים שעולם הכדורגל לא ממש הכיר קודם לכן (כמו “תרגיל הרכבת” למי שצפה ומכיר..). אנגליה הצטיינה בכיבושים במצבים נייחים במונדיאל והגיעה עד לחצי הגמר, למרות שלא הגיעה לטורניר כפייבוריטית.

⌨️ מארק צוקרברג, למד לתכנת כבר בגיל 11, אבל למרות שקיבל הצעת עבודה ממיקרוסופט כשסיים את התיכון, הוא בחר ללכת להרווארד וללמוד…פסיכולוגיה. התוצאה בין יכולות התכנות של מארק לבין הרצון שלו להבין מה מניע את הנפש האנושית היא, כמובן, פייסבוק…

אז מה משותף לבואי, סאות’גייט וצוקרברג?
דבר אחד עיקרי: היכולת לעשות סינתזה.
בואי, סאות’גייט וצוקרברג הצליחו ליצוק אל התחום בו הם עוסקים ידע ומיומנויות מתחום אחר, ובכך הם הצליחו להעשיר את תחום המיומנות שלהם, לפתח אותו ולמעשה לייצר בו אבולוציה משמעותית.

אז רבים מאיתנו גדלו על מיתוס ההתמקצעות במלאכה אחת – הכנר שמנגן 12 שעות ביום עד זוב דם, או השחיין שקם בחמש בבוקר וגומע עשרות קילומטרים ביום. כל אלו תמיד היו ותמיד יהיו חשובים מאין כמוהם והם ימשיכו לדחוף אנשים לעבר שיאים מופלאים.
אבל נדמה שגם הפתיחות לעולם, והרצון להכיר דיסיפלינות, מיומנויות ורעיונות חדשים, הם שמאפשרים להרחיב את הפרספקטיבה, לחדש ולרענן את תחום ההתמחות שלנו, ולהוליד יצורי כלאיים מרהיבים.
ונדמה שדווקא היום, כשהידע נגיש וזמין לנו מאי פעם, יש לנו הזדמנות לייצר סינתזות חדשות, יצירתיות ומפתיעות במיוחד.

אז בפעם הבאה שאתם לוקחים פסק זמן מהעבודה, וקוראים ספר, הולכים להצגה או לתערוכה או סתם שומעים מוזיקה, יש סיכוי שבעצם לא לקחתם פסק זמן, ושאת הרעיונות אליהם נחשפתם תיישמו בכלל בתחום ההתמחות שלכם.

צור/י איתנו קשר

  • מכירות הדרכה - 054-4709971
    מכירות - 050-6564086