בבלוג שלנו יש המון מידע, דעה ותוכן סביב כל הנושאים שאנחנו מתענינים ומתעסקים בהם

תמו ימי דוכן הלימונדה

הילדים היזמים של ימינו (Kidpreneur) כבר לא בעניין של לחלק עיתונים או למכור לימונדה, הם יותר בקטע של להמציא מוצרים חדשים ומעודכנים ולמכור, ישירות און-ליין או דרך קמעונאים, ורצוי כמה שיותר.

דוגמאות?
Zollipops, חברת הסוכריות הבריאות של אלינה מורס מכרה השנה מעל $5M (בסרטון).
מו ברידג’ס, ילד בן 15 ממפיס ייסד את Mo’s Bows שהשנה קיבלה את הזכויות לייצר ולשווק עניבות פרפר עם הלוגו של ה-NBA.

לא, לא מדובר פה על עוד “כוכבי” יוטיוב או אינסטגרם. החבר’ה האלה גורמים לקיילי ג’נר בת ה-21, שהונה האישי הוערך השנה ע”י מגזין Forbes בכ-$900M, להיראות כמו קשישה…

אז מה אנחנו ההורים יכולים לעשות כדי לעודד את הנטיות היזמיות של הילדים?
ריכזנו עבורכם כמה טיפים:
– עודדו אותם להיות סקרנים. ענו על כל שאלה בהרחבה וכל הזמן תציעו להם להתנסות בפעילויות וחוויות חדשות.
– תנו להם לקחת יוזמה ולהוביל. כשילד בא אליכם עם רעיון חדש תיזהרו לא לתת לו להרגיש קטן או חסר משמעות. שתפו פעולה ותנו לילד עצה קונקרטית שמבוססת על הניסיון שלכם ותעזור לו לקדם את הרעיון לשלב הבא.
– למדו אותם אחריות מהי. אין צורך לזרום אוטומטית עם כל דבר שהילד שלכם מציע. עלה רעיון עסקי שמצריך השקעה של 1,000 ש”ח? תציעו להשתתף בהשקעה בגובה הסכום שהם יצליחו לגייס (כאן מכירת חפצים ישנים או כיסוח דשא דווקא יכולים לעזור לצאת לדרך…). ככה הם יבינו שלכל דבר יש מחיר ושצריך לגלות אחריות ולהפעיל שיקול דעת כשבאים להקצות משאבים.
– כל יזם חווה תקופות קשות אבל ילדים לא תמיד יודעים איך לבטא ולעבד תחושות של אכזבה או מתח. עזרו להם לשתף ולתקשר את הרגשות שלהם באופן שוטף, במיוחד בתקופות הקשות, אל תתנו להם לעבור לסדר היום אחרי שהם חווים כישלון.

והכי חשוב, למדו אותם ש…
אף פעם לא מוקדם מדי כדי להתחיל להשאיר חותם על העולם.

 

 

 

צור/י איתנו קשר

  • מכירות הדרכה - 054-4709971
    מכירות - 050-6564086