בבלוג שלנו יש המון מידע, דעה ותוכן סביב כל הנושאים שאנחנו מתענינים ומתעסקים בהם

ששה טרנדים ויזואליים בעיצוב מצגות שהתחזקו מאוד במהלך 2016

שימוש בצבעים עזים – כחלק מהמאמץ לזכות בתשומת הלב של הקהל, שגם ככה שקוע בקריאת מיילים בסמארטפון שלו, יותר ויותר מעצבים גרפיים בוחרים בפלטת צבעים נועזת, בהירה וצבעונית יותר. הבחירה בצבעים מוסיפה נדבך שלם לסיפור עצמו כשצבעים עזים יעבירו מסר דרמטי לעומת צבעים עמומים יותר שמתקשרים רוגע ושלווה. הגושפנקה לטרנד הזה ניתנה מוקדם יותר השנה כשענקית הצבעים הבינלאומית Pantone בחרה בצבעים “ROSE QUARTZ” ו- “SERENITY” בתור צבעי השנה שלה.

צבעים עזים

עיצוב שטוח – השלב הבא באבולוציה של עיצוב שטוח הוא פה. הרבה מאוד בזכות “Material Design”, השפה העיצובית שפותחה ע”י גוגל ומשתמשת בצורות נקיות, גאומטריות, עם מעט מאוד משחקי אור\צל וגרדיאנט.

עיצוב שטוח

שימוש בכתב יד ואיורים – אחד הטרנדים החזקים שראינו השנה הוא שימוש אומנותי בכתב יד ואיורים. הטאצ’ המקורי יכול לייצר חיבור רגשי יותר עמוק עם הצופים והוא מחליף את הקרירות של הפונטים העסקיים ואת הגנריות של התמונות המסחריות הקבועות. לתרגם את הסיפור לשפה ויזואלית שתמחיש אותו מאוד עוזר לצופים להבין ולהתחבר אליו יותר טוב.

איורים

טיפוגרפיה צעקנית – הטיפוגרפיה היא כלי יעיל מאוד למעצבים שרוצים לחדד יותר את הטון והסטייל במצגת שלהם. השנה אנחנו רואים שימוש מאסיבי בפונטים יצירתיים, ובעיקר שונים, מהפונטים שהתרגלנו לראות. זה כלי מצוין כשרוצים למשוך תשומת לב לחלק ספציפי מהסיפור מבלי שהקוראים רק “ידפדפו” עליו. זאת לא פעם ראשונה שאנחנו פוגשים שני טרנדים קוטביים (במקרה שלנו העיצוב השטוח והנקי שהזכרתי קודם) שצומחים במקביל ויהיה מעניין לראות לאן הם יתפתחו ואולי אפילו איכשהו יפגשו אחד עם השני.

טיפוגרפיה

שימוש באנימציות D2 – השימוש באנימציות דו-מימד שמחליפות את האנימציות תלת-מימד הבומבסטיות של השנים האחרונות הוא בעיקר טרנד “חסכוני” שהולך וגובר. מעצבים כבר לא מרגישים צורך להפציץ את הצופה עם אנימציית after effect שלוקח לה “שעות” להיטען, מתברר שמספיקה תנועה קלה ועדינה כדי להוסיף רבדים (רגשיים ואינפורמטיביים) לסיפור של המציג.

אנימציות דו-מימד

תמונות וסרטונים שמתפרשים על פני השקף כולו – כבר לא מעט שנים שמציגים מבינים שזה שתשים הרבה טקסט בשקף לא אומר שהמסר שלך יעבור בצורה ברורה יותר, וברוב המקרים ההפך הוא הנכון. אנחנו רואים השנה שימוש גובר והולך בשקפים שמכילים תמונה או סרטון וזהו, לא צריך להוסיף שום דבר נוסף כדי להגיד את מה שבאנו להגיד.

תמונה על שקף שלם

צור/י איתנו קשר

  • מכירות הדרכה - 054-4709971
    מכירות - 050-6564086