בבלוג שלנו יש המון מידע, דעה ותוכן סביב כל הנושאים שאנחנו מתענינים ומתעסקים בהם

שכחתם איך להמשיך?

כבר דיברנו הרבה על איך להתחיל מצגת בצורה כזו שתגרום לקהל שלכם אשכרה להקשיב לכם (ולא לענות למיילים בסמארטפון), אבל הכתבה המצוינת הזו של Fast Company מתייחסת דווקא לרגע הנוראי הזה שבו אתם כבר באמצע ההרצאה, אתם עושים את כל מה שתרגלתם עם Asaf והכל הולך מעולה, עד ש…. אתם שוכחים איך להמשיך.

אז הנה 4 טיפים שיעזרו לכם למנוע את המצב הזה מראש:
1. לא צריך לנסות לדחוס יותר מדי מידע לשקף אחד.
הרבה פעמים אנחנו משכנעים את עצמנו ש-Less is more, אז זהו, שלא תמיד. לפעמים המידע הוא באמת מורכב מדי ואם תנסו לאחד כמה פריטי מידע שונים לתוך שקף או פסקה אחת, זה רק יבלבל אתכם ויקטע לכם את הרצף. תנו לכל פיסת מידע את הכבוד שמגיע לה.

2. אל תציינו מראש על כמה נק’ תדברו.
אל תגידו משהו בסגנון של “בהרצאה הזו נדבר על 5 השלבים” וגם אל תתחילו משפטים ב-“קודם כל”, “שנית” וכו’. זה שם אתכם במצב מלחיץ שבו אתם מחויבים לכמות ולסדר מסוים של דברים שלא תמיד יש סיבה להתחייב להם.

3. ל”זה” יש שם.
כשאתם מסבירים את עצמכם, אל תגידו משהו בסגנון “בגלל *זה* החלטנו לצאת עם מוצר חדש לשוק”. “זה” יכול להיות מליון דברים ואתם רק תסתבכו כשתנסו להיזכר באמצע ההרצאה מה “זה” מייצג הפעם. אל תפחדו להתייחס בצורה מפורשת לפרטים הקטנים ותדעו שרפטטיביות עוזרת גם לכם וגם לקהל המאזינים להישאר מתואמים.

4. תשמרו על הקצב שלכם.
לפעמים קורה שמתבלבלים באיזה פרט או שוכחים מילה מסוימת. זה בסדר. רק אל תתנו למחשבות שלכם להיסחף לכל מיני כיוונים שונים אחרי שזה קורה. למדו להכיר את הקצב דיבור שלכם ובכל פעם שקורית איזו תקלה, פשוט תחזרו לקצב הזה, הוא כבר ישמור אתכם במסלול. אחת הדרכים למצוא את הקצב הוא באמצעות הנשימות. נקטע לכם רצף הדיבור והמחשבה? תנשמו כרגיל ותמשיכו לדבר בקצב הקבוע שלכם, למילים יהיה קל יותר לצאת.

ספרו לנו מה הטיפים שעוזרים לכם במצבים של Blackout באמצע הרצאה.

 

צור/י איתנו קשר

  • מכירות הדרכה - 054-4709971
    מכירות - 050-6564086