בבלוג שלנו יש המון מידע, דעה ותוכן סביב כל הנושאים שאנחנו מתענינים ומתעסקים בהם

פער בלתי נסבל

על הפער בין המצאות מטורפות, טכנולוגיות פורצות דרך וחוסר היכולת של הממציאים שלהם לתקשר אותם בצורה אפקטיבית לאדם הפשוט.

בפוסט מעמיק שהעלתה החודש בלינקדאין, מתארת ד”ר Pippa Malmgren, סופרת, מרצה ויועצת פיננסית (בין היתר לממשל בוש ג’וניור), את הפער שהולך ומעמיק בין קצב התקדמות החידושים הטכנולוגיים לבין חוסר היכולת של חברי הקהילה המדעית לתקשר אותם בצורה קוהרנטית לציבור הרחב.

מדענים מקדישים את מיטב שנותיהם כדי לפרוץ גבולות קיימים שעד לא מזמן התקבלו כאקסיומות מוחלטות אבל משום מה, רובם לא מוכן לנקוף אצבע כדי לתקשר את זה לקהילה הלא-מדעית במילים פשוטות.
כך למעשה נוצר וואקום, שאליו נכנסים גופים כמו אולפני הסרטים של הוליווד ויזמי טכנולוגיה כמו אילון מאסק, שמנצלים את החלל הזה כדי לתקשר תסריטי אימה דיסאוטופיים לקהלים שונים רק כדי לשרת את האינטרסים הכלכלייים הצרים שלהם.

פיפה מזכירה לנו שאנשי מחקר שכן “טרחו” לתקשר עם הציבור הרחב הרוויחו בגדול. חוקרים כמו Neil deGrasse TysonAlbert Einstein ו- David Attenborough.
אז מה צריכה לעשות חברה שעוסקת בתחום טכנולוגי-מדעי? ללמוד איך לספר את הסיפור שלה טוב יותר ובצורה כזו שכולם יבינו במה מדובר.
סוכנות החלל NASA – National Aeronautics and Space Administrationלמשל, גייסה סטוריטלר ראשי כבר לפני שנים, והם סוכנות ממשלתית, לא חברה פרטית\ציבורית.

אז אם אתם חברה שמתעסקת בתחום מדעי ומורכב, שמרבית האנשים לא רוצים או לא יכולים להתעמק בו, אל תשכחו לספר את הסיפור שלכם. כזה שכולם יוכלו להבין אותו.

צור/י איתנו קשר

  • מכירות הדרכה - 054-4709971
    מכירות - 050-6564086