בבלוג שלנו יש המון מידע, דעה ותוכן סביב כל הנושאים שאנחנו מתענינים ומתעסקים בהם

חלוץ מזויף

לאו מסי, מכירים?

לא הרבה אנשים זוכרים, אבל מסי התחיל את הקריירה שלו כקיצוני שמשחק בצד ימין של התקפת FC Barcelona. כמובן שהוא הצטיין מהיום בו החל לשחק בקבוצה הבוגרת, אבל במאי 2009, כשהוא בן 22, קרה אירוע שהזניק את הקריירה שלו לספירות אחרות לגמרי.

פפ גווארדיולה, מאמן ברצלונה באותה תקופה, נחשב לפריק של כדורגל, ולאחד שחי, נושם ולועס את המשחק 24/7. אחד הדברים האהובים על פפ הוא לשבת עם מחברת ועט, להאזין למוזיקה שקטה, ולחשוב על רעיונות טקטיים חדשים שיפתחו את המשחק של הקבוצה שלו.

ביום שישי, 01.05.2009, ערב המשחק הגדול מול ריאל מדריד, יריבתה הנצחית של ברצלונה, לגאוורדיולה עלה רעיון מהפכני. מרוב התרגשות, הוא לא חיכה לתדרוך הטקטי של מחר ומיהר להזמין את מסי לפגישה, בה אמר לו כך: במהלך המשחק מחר, אתה עוזב את צד ימין והופך להיות “חלוץ מזויף”.

מה זה חלוץ מזויף?

ובכן, לחלוץ מזויף יש חופש פעולה ותנועה מלאים במגרש. הוא נע למעלה ולמטה, משחק לפעמים כחלוץ ולפעמים כקשר במרכז המגרש, ואם תרצו, יותר מאלתר כמו נגן ג’ז מאשר מנגן לפי תווים כמו נגן של מוזיקה קלאסית. מסי שמע, הפנים, וביצע.

במהלך המשחק למחרת, מסי נטש את עמדת הקיצוני הימני ועבר לעמדת החלוץ המזויף.
המהלך הטקטי הזה התגלה כמאורע מכונן: ברצלונה ניצחה את ריאל מדריד 6:2 במשחק הזה. מסי כבש צמד.

שחקני ההגנה של ריאל סיפרו לאחר המשחק שכשמסי הפך לחלוץ מזויף (או חלוץ מדומה), הם פשוט לא ידעו מה לעשות, מכיוון שאם אחד מהם שומר על מסי “החלוץ” וממשיך ללוות אותו כשהוא יורד אחורה והופך למסי “הקשר” – נוצר חור גדול בהגנה…..

השינוי הטקטי הזה בתפקוד של מסי שינה את הקריירה שלו לחלוטין – הוא הפך אותו למכונת השערים ולעילוי שכולנו מכירים, ואת ברצלונה של פפ לאחת הקבוצות הגדולות בתולדות המשחק.

ואם נחזור רגע למהלך של פפ, אנחנו רואים איך הנכונות שלו לצאת מהפרדיגמה הקיימת ולסדר את הפאזל מחדש, אפשרה לו לכתוב פרק מפואר ביותר בדפי ההיסטוריה של הכדורגל.

ככה, מסתבר, מותירים חותם.

צור/י איתנו קשר

  • מכירות הדרכה - 054-4709971
    מכירות - 050-6564086