בבלוג שלנו יש המון מידע, דעה ותוכן סביב כל הנושאים שאנחנו מתענינים ומתעסקים בהם

הקורונה היא רק יריית הפתיחה: עולם העבודה נע בין מודל העסקה מהפכני אחד לאחר, והתוצאה תהיה איזון חדש שלא הכרנו עד היום

לאחרונה שתי חברות נוספות הצטרפו למסיבת ההכרזות על מודלי העסקה חדשים: חברת יוניליוור הודיעה על קיצור שבוע העבודה שלה לארבעה ימים, וספוטיפיי הודיעה שהיא תבצע שינויים במבנה חללי העבודה שלה ותאפשר לעובדים לעבוד מרחוק ולקבל משכורת זהה מכל מקום – בין אם הם עובדים במשרדי החברה, בבית או בחלל עבודה משותף.
כל ההכרזות האלו קשורות למגמת שינוי מודל העבודה למודל היברידי. העובדים משלבים בין עבודה בבית לעבודה במשרד, שעות העבודה הן כבר לא 9 עד 5, לא חובה לעבוד בימי ראשון עד חמישי או שני עד שישי.
אם הכל כל כך נזיל, איך מצליחים לעמוד ביעדי העבודה?
איך גורמים לעובדים להרגיש חלק מהחברה כשהם לא נמצאים באותו חלל?
כל אלו סוגיות שאי אפשר להכריע בהן באופן חד משמעי. מצד אחד, העבודה מרחוק חוסכת זמן שבוזבז על נסיעות ועל ההווי המשרדי, חוסכת דמי שכירות ומאפשרת להעסיק מגוון של עובדים ממקומות שונים ומתרבויות שונות. מצד שני, אין תחליף למפגשים החברתיים שמתרחשים באותו משרד, למינגלינג, לשיחות מסדרון ולתחושת האחווה של כמה אנשים שיושבים באותו חדר וחותרים למטרה אחת. מצד אחד, ארבעה ימי עבודה בשבוע יגרמו לעובדים להרגיש חופשיים יותר ולרכז את המאמצים בבינג’ים קצרים של עבודה. מצד שני, פחות זמן עבודה עלול להוביל לפחות הישגים.
המודל ההיברידי משלב את כל אלו ומאפשר לחברות לומר “אין לנו הכרעה חד משמעית, אנחנו לא יודעים איזה מודל העסקה הוא הטוב ביותר, אבל אנחנו יודעים שיש יתרונות גם לבית וגם למשרד, גם לעבודה בשעות קבועות מראש וגם לעבודה לפי יעדים.”
אז מה הדבר העיקרי שיישום מודל העסקה היברידי דורש?
גמישות.
מנהלים יצטרכו להתעסק עם לא מעט כאב ראש: לשבת ולתכנן בכל שבוע כיצד לעבוד כשכל אחד מאנשי הצוות נמצא במקום אחר ומגיע למשרד בימים אחרים, לבדוק באופן תמידי שהעובדים מרוצים ומרגישים שהם עומדים במטרותיהם. אנחנו משערים שנראה פריחה של יישומי ניהול עובדים בצורה היברידית, ואולי גם תיווצר משרה חדשה: אדם שתפקידו הוא לנהל ולכוון את אנשי המשרד, כל אחד במודל העבודה האישי שלו, כדי להפיק את מקסימום התפוקה ושביעות הרצון מחברה היברידית.
וכמו תמיד… יהיה סופר מעניין!
אנחנו אופטימיים (והיברידיים). מה איתכם?

Spotify says it’s letting employees work from anywhere, while still paying San Francisco and New York salaries

 

צור/י איתנו קשר

  • מכירות הדרכה - 054-4709971
    מכירות - 050-6564086