בבלוג שלנו יש המון מידע, דעה ותוכן סביב כל הנושאים שאנחנו מתענינים ומתעסקים בהם

הטרנדים של עולם ההדרכה לשנת 2021!

שנה של שינויים דרסטיים, של סדר עדיפויות חדש. כתוצאה מכל הסערה הזו, הנה כמה מגמות למידה ארגונית משמעותיות צמחו באלפי אחוזים במהלך 2020 ועתידות להשפיע על תוכניות הלמידה גם במהלך 2021.

אז אם שאלתם, מהם התחומים שהתחלנו ללמוד בעקבות המהפכות של השנה האחרונה? הנה כמה מהם:

  1. סייבר, או – איך לשמור על המידע שלנו בעבודה מרחוק.

אם בשנת 2019 כולם עבדו מבניין אחד והמחשבים אובטחו על ידי הצוות הטכני של הארגון, ב-2020 כל אחד הפך להיות הצוות הטכני של עצמו. גם טכנופובים גדולים נאלצו ללמוד איך להשתמש בטכנולוגיה – ויותר מכך: איך לשמור על המידע של הארגון בזמן העבודה. הדבר הראשון שארגונים למדו במעבר לעבודה מרחוק הוא איך לשמור על הנתונים, הסיסמאות והמידע שיש בידינו כך שהוא לא ידלוף החוצה.

  1. ניהול לחצים, או – איך נישאר שפויים למרות הכל.

זו משימה ארגונית בעדיפות עליונה: העובדים נמצאים במצוקה. עם המגפה בחוץ והילדים בפנים, קשה למצוא זמן לנשום ולהרגיע את הראש. עובדים שמצליחים להישאר שלווים, שמקדישים לעצמם זמן, שיודעים לשחרר לחץ בצורה בונה, הם עובדים שיצליחו לעבוד לאורך זמן.

  1. שיתוף פעולה, או – איך לעבוד ביחד מרחוק ולהשיג תוצאות.

יש כל כך הרבה כלים לעבודה מרחוק: עננים, תוכנות תקשורת וניהול משימות, תוכנות ניהול לקוחות, סיילפורס, גוגל קלאוד, סלאק, טרלו… אבל כל התוכנות האלו יביאו תוצאות רק אם העובדים יידעו להשתמש בהן בצורה יעילה. חברות השקיעו יותר מתמיד בלמידת עבודה מרחוק, כולל תקשורת עסקית כתובה ואינטרקציה עם נתונים.

  1. תקשורת עם האחר, או – איך להישאר בני אדם מאחורי המסכים.

קל להישאר מרוכזים בעצמנו בשנה כזו. אבל השנה הזו לא היתה רק שנה של עבודה מרחוק, אלא גם שנה של סערות פוליטיות: הבחירות בארצות הברית ותנועת BLM הזכירו לארגונים רבים עד כמה חשוב לשמור על סובלנות ארגונית. כך התחזק מאוד ענף הלמידה הארגונית בתחומי התקשורת עם האחר, גיוון אתני, מודעות תרבותית, הקשבה לאחר ומתן פידבק קשוב ובונה.

ומה כדאי לכם לקחת איתכם מהפוסט הזה? את הצורך בהכנסת למידה ארגונית לשגרת העבודה של העובדים שלכם, לא רק כתחביב לשעות הפנאי אלא ממש כחלק משגרת היומיום בעבודה. כך תוכלו לקדם אותם קדימה ולהתאים אותם למציאות משתנה.

צור/י איתנו קשר

  • מכירות הדרכה - 054-4709971
    מכירות - 050-6564086