בבלוג שלנו יש המון מידע, דעה ותוכן סביב כל הנושאים שאנחנו מתענינים ומתעסקים בהם

דוגמא מעולה לאדם שיצק את האופי הייחודי שלו לתוך מצגת החברה שלו.

מנכ”ל ומייסד Uber, טרוויס קלניק, מציג את “The geek’s guide to becoming an entrepreneur”.

יש פה 8 טיפים שנותנים מסגרת רעיונית מוצקה מאוד ליזמים שביננו, ומדהים לראות פה עד כמה הזהות הגיקית של טרוויס השפיעה על ההתנהלות העסקית שלו ושל החברה.

הוא התחיל לתכנת בגיל 11 והיה מהילדים האלה שכל הזמן משגעים את ההורים עם שאלות אינסופיות על איך הדברים עובדים. הוא התחיל ללמוד הנדסת מחשבים ב- California Institute of Technology – Caltech אבל פרש באמצע כדי למצוא את הנתיב הייחודי שלו.

ואיך זה בא לידי ביטוי בפעילות של Uber?
לילה אחד של דצמבר קפוא, טרוויס והשותף שלו היו בפריז ורצו לתפוס מונית לדירה, אבל לא הייתה אפילו אחת בנמצא. הם התחילו לחקור את העניין וגילו שבהרבה ערים גדולות יש פער אדיר בין כמות המוניות לבין כמות התושבים. בניו-יורק, לדוגמא, יש את אותה כמות רישיונות להפעלת מונית משנות ה-40, על-אף שהעיר התפתחה בטירוף…

ופה בדיוק ה-DNA הגיקי של טרוויס נכנס לתמונה. הוא זיהה את הפער העצום בין המצב הקיים לבין מה שהשכל הישר שלו הסיק שצריך להיות (שלהזמין מונית לא צריכה להיות משימה בלתי אפשרית) והתחיל להילחם בכל עירייה, משרד ממשלתי או ארגון עובדים שניסו לעצור אותו (אנחנו רואים את זה גם אצלנו בישראל).
הוא בנה את האלגוריתם הכי מדויק שיש כיום שיודע לחזות 155 דקות מראש איפה יהיו הבקושים להסעות ולתמחר את תעריפי הנסיעה כך שלנהגי הרכבים של Uber יהיה יותר משתלם להגיע למיקומים הפחות צפופים. הוא למעשה הקים חברה גיקית כמוהו שתמיד תחפש איך אפשר לגשר על הפער בין המציאות לבין “מה שיכול להיות”.

צור/י איתנו קשר

  • מכירות הדרכה - 054-4709971
    מכירות - 050-6564086