בבלוג שלנו יש המון מידע, דעה ותוכן סביב כל הנושאים שאנחנו מתענינים ומתעסקים בהם

גמישות ודוגמה אישית? לא רק כשעפים גבוה והכל ורוד

בשבועות האחרונים חברת דלתא ישראל נכנסה למצב מאתגר: עובדי המרכז הלוגיסטי של החברה קיבלו בשורה לפיה הם צריכים לצאת לבידוד של שבועיים לכבוד מצב ההימורים באקסטרים שהעולם נמצא בו…

עכשיו קחו רגע לדמיון מודרך: אתם נמצאים בצוות ההנהגה של החברה ומכנסים שיחת זום בהולה כדי להחליט מה לעשות. לא עומדות בפניכם הרבה אופציות, אבל אתם יודעים שמישהו חייב להיות שם ולעשות את העבודה בשטח. מרגישים את הלחץ? אוקי, סיימו את הדמיון המודרך ובואו נעבור למציאות: אתם מרימים את המושכות ויוצאים לשבועיים של עבודה לוגיסטית במקום העובדים שנמצאים בבית.

זו לא המצאה וגם לא פנטזיה. זה בדיוק מה שעשו חברי המטה של דלתא ישראל, כולל ענת בוגנר המנכ”לית. ארזו תיק, לקחו את המפתחות של האוטו ונכנסו יום יום למשרדים כדי שהחברה תמשיך לפעול. ויודעים מה? אנחנו נהנים לדמיין את האווירה שהמהלך הזה יצר בחברה: כמה צחוקים נוצרו אחרי שהמנהלים התנסו בעבודת שטח במשך שבועיים, כמה לקחים הם למדו ואיזו הערכה דו-כיוונית צמחה פה.

מנכ”לים שיודעים לחיות את השטח מצליחים להשיג יותר.

דלתא ישראל היא חברת בת של דלתא גליל, חברה שצמחה ממפעל ייצור אחד בכרמיאל למעצמה גלובלית. למרות שהיא נכנסה לצרות סביב הקורונה (כמו רוב החברות בעולם) פעילות האונליין שלה תפסה תאוצה של 163%, וחברת הבת (דלתא ישראל) הפסידה הרבה פחות משאר חלקי החברה. מאז שהוקמה ב-1975 החברה נמצאת במסע ארוך לשיפור, לפריצה לשווקים חדשים ולהוספת חדשנות בתוך תחום ההלבשה הידוע מראש – והיא מחזיקה בכמה מפתחות חשובים להצלחה: נתינה לחברה שמתבטאת בתרומות ובשיתופי פעולה עם עמותות. גיוון והרכב חברה מגוון ושוקק חיים. ובסוף – תרבות ארגונית שמציבה את העובדים במרכז. עובדי דלתא מספרים שטוב להם ללכת לעבודה וכיף להם להיות חלק מהמשפחה הזו. אחרי סיפור הבידוד האחרון, אנחנו גם מבינים למה.

ומה יקרה בהמשך?

סביב המשבר דלתא קיצצה במשכורות העובדים והמנהלים, עם קיצוץ של 50% למנכ”ל. מדובר במהלך שקורה בעוד עשרות חברות, בעיקר בענף התעופה. מנכ”לים מכריזים על ויתור על שכרם המלא, או על מחצית ממנו, ועל קיצוץ בשכר חברי ההנהלה.

מנכ”לית שמוותרת על המשכורת שלה מראה שיש לה סדרי עדיפויות שכוללים קודם כל את הצלחת החברה ורק אז את התהילה שלה עצמה. (ומה איתכם? אם היו מפסיקים לשלם לכם, מה הייתם מוכנים להמשיך לעשות מתוך תשוקה לדבר?)

כשעובדים בחברה רואים את המנכ”ל מחליף אותם כשיצאו לבידוד, ופשוט יודעים שיש מי שיגבה אותם בלי לחשוב פעמיים, האמון שלהם גדל. (כמה פעמים פחדתם לקחת חופש כי ידעתם שאתם הולכים לעבוד יותר מחוץ למשרד, לדאוג ששום דבר לא מתמוטט כשאתם לא שם?!)

אז נזרוק כאן ניחוש פרוע: למרות המשבר, דלתא תמשיך להצליח, ואנחנו מקווים שהיא תמשיך להיות מוכרת לישראלים לא רק כמותג משגשג, אלא גם כחברה שלא מתביישת להוביל תרבות ארגונית מדהימה כי ככה ראוי וטוב לעשות.

או כמו שאמר נפוליאון, “אנשים מחפשים בכל דבר גדולה! תפקידי הוא לתת דוגמה.” רוצים להיות פורצי דרך? תראו שאכפת לכם מהעבודה של אלו שנמצאים סביבכם. תביעו עניין גם במטלות של אחרים. כל דבר חדש שתלמדו ישפר אתכם.

לא מסתפקים בדיבורים

 

צור/י איתנו קשר

  • מכירות הדרכה - 054-4709971
    מכירות - 050-6564086