בבלוג שלנו יש המון מידע, דעה ותוכן סביב כל הנושאים שאנחנו מתענינים ומתעסקים בהם

בשנת 2013 החליטה חברת תעופה קנדית בשם WestJet להפיק סרטון לכבוד חג המולד, ולשחזר את סיפור סנטה קלאוס המסורתי עם טאצ’ אישי משלה.

בתחילת חודש דצמבר, כשאווירת החגים כבר עוטפת את שדה התעופה ונוסעים רבים מתכוננים לחגים, הוצב מסוף תקשורת מיוחד באזור העלייה לטיסה. הנוסעים שעברו לידו זכו לדבר עם סנטה קלאוס בלייב, והוא שאל אותם איזו מתנה היו רוצים לקבל. ילד אחד ביקש אייפד, פעוט ביקש רכבת צעצוע ומישהו אחר ביקש תחתונים וגרביים. הם עלו על המטוס במחשבה שזו היתה בסך הכל פעילות נחמדה שהעבירה להם כמה דקות בזמן ההמתנה לטיסה.
אך… כשהמטוס נחת והנוסעים נעמדו באזור איסוף המזוודות קרה משהו בלתי צפוי בעליל: מתוך צינור המזוודות החלו ליפול מתנות. סנטה קלאוס נכנס לחדר, שלג החל לרדת, והם זכו לחוויית חג מיוחדת: קבלת כל המתנות שביקשו בזמן העלייה למטוס.
הסרטון שתיעד את המהלך השיווקי הזה זכה לכמעט חמישים מיליון צפיות. הנה, תוסיפו אחת: קליק!
סיימתם למחות את הדמעות? בואו נבין מה עומד מאחורי ההצלחה הזו. במילה אחת: פרזנטציה.
חברת WestJet סיפרה סיפור. יותר מכך: היא סיפרה מחדש סיפור ידוע ומוכר לכל אדם שחוגג את חג המולד, והוסיפה לו פרשנות מרגשת משלה. מי שמתחיל לצפות בסרטון מרגיש שהוא נמצא בסיפור אגדה, ולכן חלוקת המתנות בתוך התפאורה השגרתית של שדה התעופה יוצרת אימפקט כל כך גדול: היא מעניקה לנו שבריר של פנטזיה בה החיים שלנו הופכים לאגדה. (התוצאה היתה עלייה של 77% אחוזים במכירות החברה ביחס לעונה הקודמת!) יש פה הפתעה. יש פה תהליך.
אפשר לעשות את זה עם כל סרטון שבעולם.
סרטון גיוס יכול להפוך מנאום על כמה החברה שלכם מוצלחת – לסרטון בו בובות מחליפות את העובדים ומספרות על חוויית העבודה שלהן. דרופבוקס עשו את זה בהצלחה מרובה.
סרטון מכירתי יכול להפוך מסרטון על למה כדאי לרכוש את המוצר שלכם – לסרטון שמראה שהחברה שלכם מגניבה, סרטון שיעיף אתכם קדימה. זה מה שחברת DollarShaveClub עשתה, עם קמפיין שזכה ל-27 מיליון צפיות, בו המנכ”ל הולך במחסן הייצור ומקשקש על עובדות טכניות – אבל עושה את זה באופן סיפורי, ממחיש וצבעוני. הקו השיווקי הזה הוביל לכך שיוניליוור רכשו את החברה.
עולם הוידאו משתנה כל הזמן. הוא דורש מכם להיות מקוריים יותר, סיפוריים יותר, מגניבים יותר. איך אתם עושים את זה?

צור/י איתנו קשר

  • מכירות הדרכה - 054-4709971
    מכירות - 050-6564086