בבלוג שלנו יש המון מידע, דעה ותוכן סביב כל הנושאים שאנחנו מתענינים ומתעסקים בהם

אנחנו פה בגלל הסיפורים

האמת היא שלא הופתענו כשברק אובמה המליץ על הספר “קיצור תולדות האנושות” של יובל נוח הררי.
אחרי הכל, “קיצור תולדות האנושות” הוא מדריך תיאורטי מדהים להיסטוריה האנושית שמסביר בצורה מעולה ומרתקת איך הצליח ההומו ספייאנס לשלוט בכדור הארץ ולהכחיד את כל שאר המינים המתחרים- ספויילר אלרט: אנחנו פה, בגלל היכולת לספר סיפורים.

כדי להבין עד כמה סיפורים הם חלק בלתי נפרד ממי שאנחנו, צריך ללכת אחורה. הרבה אחורה.
בערך 70,000 שנה אחורה, לתקופה בה חלה המהפכה הלשונית והופיעה השפה הפיקטיבית. זאת הנקודה הראשונה בה הצליח ההומו ספיאנס לתקשר עם פרטים נוספים כמוהו ולבנות התאגדויות, תרבויות ראשונות ויתרה מכך, לדמיין דברים ביחד.
בלי היכולת לדמיין דברים יחד, לא היו נוצרים מיתוסים, לא היו קיימות דתות או מסורות ובעיקר, לא היה ההומו ספייאנס מסוגל להשתלט על העולם ולשלוט בו.

זאת הסיבה שסיפורים הם חלק בלתי נפרד מהדי. אן. איי שלנו וזאת קרוב לוודאי הסיבה שגורמת לסיפור טוב להרטיט לנו את הלב והמוח ולהפריש כימיקלים שגורמים לנו להקשיב לו לא רק עם האזנים, אלא עם כל מערכת החושים.
סיפורים טובים כמו סיפור הבריאה, מעמד הר סיני, המיתוס על איקרוס ודדלוס, סיפור חכמי חלם, אגדת המלך שלמה והדבורה, אגדת כיפה אדומה ועוד רבים אחרים, מלמדים את האנושות על מה רע ומה טוב, מה נכון לעשות ומה לא, ממה יש להישמר וכיצד יש לנהוג. הם משתמרים על פני אלפי שנים ונפוצים לאורך עשרות אלפי קילומטרים. הם אלו שהפכו את האנושות למה שהיא והם הדרך של בני האדם להעביר מידע ולשמר אותו לאורך עשרות אלפי שנות היסטוריה.

אנחנו פה בגלל סיפורים.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4850238,00.htm

צור/י איתנו קשר

  • מכירות הדרכה - 054-4709971
    מכירות - 050-6564086