בבלוג שלנו יש המון מידע, דעה ותוכן סביב כל הנושאים שאנחנו מתענינים ומתעסקים בהם

אנחנו אוהבים לשחק. כשהיינו ילדים אלו היו משחקי תופסת וגומי, אחר כך עברנו למשחקי קופסה, ובשנים האחרונות גילינו את עולם משחקי המחשב.

הספורט הדיגיטלי תפס טוב כל כך עד שכיום גיימינג הוא נתח שוק הולך וצומח שמגלגל מאות מיליארדי דולרים מדי שנה. לצד האהבה למשחקי המחשב (וגם קצת ביקורת עליהם…) מתחבאת טיפת נוסטלגיה – אנחנו לא רוצים לראות את המשחקים העתיקים, משחקי הילדות שלנו, נעלמים מן העולם.

בין המשחקים הישנים בעולם מוביל משחק לוח משמעותי, שנחשב למשחק המלכים: השחמט. המשחק הומצא לפני למעלה מאלף שנה, הוליד אינספור אליפויות ושחקנים, וגרם לרבים לפתח כישורי חשיבה מחודדים.

איך שחמט קשור לעניין?

לפני שנתיים נכנס ל-Twitch, פלטפורמת הסטרימינג המובילה בעולם, סטרימר חדש: היקארו נקמורה – אבל הוא לא סטרימר שמשחק משחקי מחשב ידועים, כמו פורטנייט או LOL: הוא שחמטאי רב-אמן. נקמורה שיחק שחמט במשך שנים מגיל צעיר מאוד, השתתף בתחרויות שונות, טיפס בדירוג, צבר ניסיון וקיבל במשך השנים את התואר אלוף ארה”ב חמש פעמים. ברגעי השיא שלו הוא ניצב בדירוג שני בעולם. את כל הניסיון המרשים הזה הוא החליט להביא איתו לסטרימינג והצטרף לקהילה שמשדרת משחקי שחמט.

מאחר והיקארו הוא בחור מוכשר, וגם מפורסם, הוא החל לצבור אוהדים רבים, עד שבשלב מסוים החל לשחק מול סטרימר ידוע המכונה xQc. כש-xQc החל לשחק מולו הוא גילה עד כמה הוא נהנה משחמט ולקח על עצמו משימה: להתמקצע ולהפוך לשחקן טוב במיוחד. משחק אחר משחק, אימונים ושעות של עבודה – כשהצופים האדוקים שלו עוקבים אחר כל שלב – הוא הפך בהדרגה לשחמטאי מוכשר בעצמו.

בשלב זה הפופולריות של קטגורית השחמט בטוויץ’ שברה שיאים, כשפתאום כולם מתעניינים בשחמט, משחקים שחמט ומשדרים משחקי שחמט, גל שהגיע לשיאו לפני חודשים ספורים כאשר אתר שחמט מוביל בשם chess השיק טורניר בשיתוף פעולה עם טוויץ’ ועם מספר סטרימרים מובילים מהתחום, טורניר שזכה למיליוני צפיות שהגיעו בשיאן ל-150 אלף צפיות בו זמנית. עשרות אלפי גיימרים חזרו למשחק המלכים.

זה מקסים בעינינו. גם כי מדובר במהלך פרסומי מבריק של שיתוף פעולה אגדי בין פלטפורמות משחק, פלטפורמות שידור ושחקנים, גם כי יש פה זיהוי מדויק של קהל יעד קיים שיתאים במדויק למוצר מסוים, ובעיקר כי השחמט חזר לחיים והוכיח שדברים איכותיים לעולם לא מתים. הם משתנים, הם מקבלים צורה חדשה ועולים על במה חדשה, הם פוגשים קהל יעד חדש, אבל הם מוצאים דרך חדשה לחיות בעולם משתנה.

יוצרים את המשך סיפור השחמט.

 

 

צור/י איתנו קשר

  • מכירות הדרכה - 054-4709971
    מכירות - 050-6564086