בבלוג שלנו יש המון מידע, דעה ותוכן סביב כל הנושאים שאנחנו מתענינים ומתעסקים בהם

אילו רק יכולתי להיות זבוב על הקיר

סטארטאפיסטים יקרים. כמה פעמים קרה לכם שסיימתם להציג מול משקיע פרטי או שותף בקרן הון-סיכון וחשבתם “אילו רק יכולתי להיות זבוב על הקיר ולשמוע מה הם באמת חשבו על המיזם שלי”?

אז אחרי שליווינו עשרות מצגות של סטארטאפיסטים ריכזנו עבורכם את 4 הטיפים הכי משמעותיים שכל יזם צריך להכיר:
1. תראו להם שאתם מכירים את השוק על בוריו
מה גודל השוק ואיזו הזדמנות אתם מזהים בו? איך השוק מתחלק כיום בין המתחרים ואיזה צרכים מאפיינים את הלקוחות? במה הפתרון שהחברה שלכם מציעה שונה ממה שקיים כבר?
2. תציגו את ה-Roadmap שיוביל אתכם לגיוס הבא
קרנות הון-סיכון חושבות במונחים של 18 חודשים, כלומר מסבב גיוס לסבב גיוס. לכן זה מאוד מקל עליהם אם מדברים איתם בתכניות עבודה שמתכנסות למסגרת זמנים דומה. כמה יוזרים אתם מתכוונים להשיג בתקופה הזו ובאמצעות איזה ערוצי פעולה? מה ה-Burn Rate שלכם והאם הגיוס הנוכחי יספיק לכל התקופה? זה המקום לשלוף את הדאטה שכבר צברתם עד כה.
3. רושם ראשוני הוא לא חשוב, הוא סופר חשוב
מרמת העיצוב של המצגת ועד לצורה שבה אתם עונים על השאלות, חשוב מאוד לשדר מקצועיות לאורך כל הדרך. תוודאו שהשקפים שלכם מסודרים, נקיים ונעימים לעין. אם צריך, תקחו מעצב גרפי שיעזור. לגבי ההתנהלות של המציג (ושל הצוות שאיתו), תמיד להיות מרוכזים במה שקורה בחדר (עכשיו זה לא הזמן לבדוק מיילים בנייד), אף פעם לא להתגונן ולהמציא תירוצים ולא להתווכח עם הצד השני רק כי אתם מרגישים שהם לא ממש מבינים מה אתם עושים. תמיד תראו שאתם מעריכים את הזמן שקיבלתם.
4. ספרו על עצמכם. הרבה
בשורה התחתונה, ואם כל הכבוד לרעיון החדשני, משקיעים שמים את הכסף שלהם על הצוות המייסד, כלומר על האנשים שתפקידם להוציא את התכנית לפועל. אל תתביישו. ספרו מי אתם ולמה אתם עושים את מה שאתם עושים. תקפידו לספר את זה בצורה ייחודית ושונה מכל שאר המתחרים שלכם

צור/י איתנו קשר

  • מכירות הדרכה - 054-4709971
    מכירות - 050-6564086