בבלוג שלנו יש המון מידע, דעה ותוכן סביב כל הנושאים שאנחנו מתענינים ומתעסקים בהם

איך תעזרו לילדים שלכם להיות סטוריטלרים מנצחים

סיפורה של שרה אמדו-סידס, מנכ”לית החברה.
“כשהייתי בכיתה ט’ הדבר שפחדתי ממנו יותר מכל דבר אחר בעולם היה המורה ללשון. היא היתה גדולה, גבוהה ורחבה, עם משקפיים שתלויים על שרשרת מסביב לצוואר ושיער חום וקצת דהוי. העיניים שלה היו כחולות וגדולות, ותמיד הדהים אותי איך לטיפוס שכולו משמעת ונוכחות יש עיניים של ילדת חווה צ’כית בת חמש.

היא לא היתה מורה רעה; היא העבירה את החומר באופן מוצלח למדי. עד היום אני זוכרת את הקול הצורמני שלה: “לשכוח בג”ד כפ”ת בראש מילה זה כמו לאכול ארוחת שבת בלי מרק עוף”. הסיבה שרעדתי מפניה היו הפעמים שבהן היא החליטה להעביר אותנו “תרגולי נאומים”. ככה היא קראה לזה.

במבט מקצועי זו כנראה היתה פעילות מבורכת. היא היתה מחלקת אותנו לזוגות, וכל זוג קיבל נושא והיה צריך להכין טיעוני בעד ונגד וללטש אותם, להתדיין על כל כיוון וכל מילה, ובקיצור – לתרגל חשיבה טיעונית מסודרת.
הבעיה: היא היתה עוברת בינינו ומבקרת את העבודה שלנו. והיא לא היתה עדינה.

כל מילה שלא במקום שוסעה באכזריות; גמגומים היו גורמים לה לאבד את העשתונות. “איך אני אמורה להבין אותך ככה? את חושבת שמישהו ירצה להקשיב למה שיש לך להגיד? להזדקף! נו כבר! אני רוצה לשמוע למה הרצל חשב שאוגנדה היא הפתרון!”

למדתי המון מהשיעורים האלו. רכשתי יכולות חשיבה אבל גם כמה דעות משלי על שיטות הוראה. והכי מעניין, שזה עבד: הבנתי שאחרי הכל, המורה ללשון צדקה. אין מי שידבר במקומנו.”

בקרוב מתחילה שנה חדשה במערכת החינוך. כמות התלמידים היא עצומה, הילד שלכם יכול להיבלע בקלות בתוך הזרם. אז איך גורמים לו להצליח לבלוט, לתת לו קול שיישמע? שיראה איך יש לו מה לתת, שמכבדים את דעתו?

קחו כמה טיפים מאיתנו: איך להקנות לילד שלכם כישורי סטוריטלינג שיהפכו אותו לדובר בלתי נשכח.

דוגמא אישית! ספרו לו משהו מעניין שקרה לכם היום בשתי דרכים שונות
בפעם הראשונה אמרו את העובדות היבשות, בפעם השנייה ספרו סיפור והתמקדו ברגשות, באנשים, ברשמים שלכם. אחר כך שאלו את הילד: שמת לב לאיזו גרסה הקשבת יותר? הוא יבין שזה טריק שכדאי לו ליישם.

דברו איתו על הסיפורים שהוא אוהב. ספרים, סדרות או סרטים
תחשבו יחד על מה הופך אותם למעניינים, ואיך ניתן “להעתיק” את הרעיונות הללו לסיפורים שאתם מספרים בהתנהלות היומיומית?
דוגמאות כמו הארי פוטר והאינפיניטי וורז ידברו ללבו יותר מכל מאמר תיאורטי.

עודדו אותו לספר סיפורים
ילדים אוהבים סיפורים באופן טבעי. עודדו אותם לספר לכם עוד ועוד סיפורים על כל נושא שבעולם כדי שזה יבוא להם הכי טבעי ובקלות.

פרגנו לו
הוא סיפר משהו? איזה יופי, זה היה מרתק! חזקו את הביטחון העצמי שלו, תנו לו הרגשה שהדברים שהוא אומר הם בעלי ערך. תתפלאו כמה מהר הוא ילמד לדייק את המסרים שלו.

שתהיה שנה מוצלחת ומלאה בסיפורים מעניינים 🙂

צור/י איתנו קשר

  • מכירות הדרכה - 054-4709971
    מכירות - 050-6564086